Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza do zastosowań domowych i przemysłowych

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego, jak źle na nasze samopoczucie wpływa suche powietrze. Okazuje się jednak, że zbytnia wilgoć także nie jest wskazana. Może doprowadzić do rozszczelnienia mebli i drzwi, a także zawilgocenia pomieszczeń, a w efekcie rozwoju grzyba. W przypadku, gdy powietrze w pomieszczeniu jest zbyt wilgotne, możemy stosować osuszacze powietrza.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu lub powodzi

domowe osuszacze powietrzaNa rynku dostępnych jest wiele osuszaczy do zastosowań domowych i przemysłowych. Domowe osuszacze powietrza sprawdzą się w przypadku, gdy nie zależy nam na natychmiastowym wysuszeniu mokrych ścian, a jedynie systematycznym oczyszczaniu powietrza z wilgoci, a przy tym wirusów i bakterii. Nadmiar wilgoci w postaci gazowej wychwytywany jest przez urządzenie, zamieniany w ciecz i odprowadzany do zbiornika lub kanalizacji.

Dużo większy problem mają osoby, których mieszkania zostały zalane. Zarówno poważna usterka hydrauliczna u sąsiada z góry, jak i rozprzestrzeniająca się powódź po ulewnych deszczach, mogą doprowadzić do zalania pomieszczeń. Z takim problemem domowy osuszacz może sobie nie poradzić. Do akcji wkracza zatem osuszacz budowlany. Zarówno domowe, jak i budowlane osuszacze powietrza wysokiej jakości dostępne są tutaj.

Domowe osuszacze powietrza a osuszacze budowlane

Domowe osuszacze powietrza – zastosowania

Osuszacze powietrza domoweDomowy osuszacz najlepiej sprawdza się w utrzymywaniu stałej, niskiej wilgotności w pomieszczeniu. Może to być zarówno pomieszczenie mieszkalne, jak i niewielka piwnica czy magazyn. Osuszacze powietrza bywają mylone z pochłaniaczami wilgoci, jednak w stosunku do nich zbierają nawet kilkadziesiąt razy więcej wody.

Osuszacze domowe wykorzystywane są w domkach letniskowych, w których poza sezonem nikt nie mieszka i które zimą nie są ogrzewane. Stosuje się je także w piwnicach, pralniach czy łazienkach, czyli wszędzie tam, gdzie występuje zwiększone ryzyko zawilgocenia pomieszczeń. Ich użycie rekomenduje się także w niektórych mieszkaniach, zwłaszcza w starym budownictwie.

Budowlane osuszacze powietrza – zastosowania

Osuszacze budowlane, jak sama nazwa wskazuje, są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach panujących na budowie. Są dużo większe od osuszaczy domowych i mają nieco inną budowę. Z racji na dość wysoką wagę, osuszacze budowlane wyposażone są w wygodny uchwyt oraz kółka, dzięki którym możliwe jest wygodne transportowanie urządzenia z miejsca na miejsce.

Osuszacze budowlane stosuje się po wspomnianych już zalaniach i powodziach, ale także do osuszania po tynkowaniu czy kładzeniu wylewek. Wykorzystywane są również w muzeach, magazynach i wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zawilgocenia dużych pomieszczeń.